Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

ussid

Väikeloomad, -linnud, närilised, roomajad jm.

ussid

PostitusPostitas mousy » Kolmapäev Aug 10, 2005 15:26

Kui kassil on ussid, kas need võivad ohustada ka inimest? Kas ussid on rasedale ohtlikud?
mousy

Re: ussid

PostitusPostitas kelluke » Kolmapäev Aug 10, 2005 19:00

Ega nad vist head küll ei tee, aga kogemused puuduvad. Osta loomakliinikust sellist kreemitaolist ussirohtu, määri kassile nina peale ja ta lakub siis rohu endale sisse. Tee seda nii mitu korda kuipalju on vaja rohtu manustada ja ussimure ongi murtud. Tee seda iga kuu ja võid igasugused hirmud unustada. Kahjuks rohu nimi ei tule meelde ja tuubi pole ka käepärast, aga kui küsid, küll antakse.
kelluke

PostitusPostitas annekas » Laupäev Aug 13, 2005 22:44

Ole lahe ja anna oma kiisule ussirohtu. Tervis parem nii Sinul kui ka kiisul! Minu teada ohustavad igasugused ussid ka inimesi, sama rasedatega. Viimased peaksid nõu pidama küll oma arstiga, sest kõike keemiat ei pea platsenta kinni ja tulevane beebi võib saada kahjustada!!!!!
annekas

PostitusPostitas kutsu » Laupäev Aug 13, 2005 23:15

Ma olen kuulnud, et üldiselt lemmikloomade ussid inimesi ei ohusta. Ussimuna võib küll inimorganismi sattuda ja vist isegi suureks kasvada, aga paljunema ta ei hakka. Meelerahu huvides võiks ussirohu tableti ju endale ka sisse võtta...
kutsu

PostitusPostitas lihtsalt » Pühapäev Aug 14, 2005 07:38

Rasedal ei soovita küll ilma arsti konsultatsioonita mingit rohtu võtta.
lihtsalt

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Aug 14, 2005 11:55

enamus usse mis kassidel ja koertel on, on inimesele nakkavad, eriti laiussi vormid ( rahvakeeles siis paeluss), samas toksakoroos võib inimesel lausa närvihäireid esile kutsuda, nii et kui sul on kahtlus käi ka ise arstil ära ja las arst määrab ravi.omapäi ära hakka küll tablette sööma, paelussi vastased tabletid on vägagi mürgised ja erinevate usside puhul on ka ravi erinev.
käbi

PostitusPostitas Emma » Esmaspäev Aug 15, 2005 00:10

Ega ussid ohu kaudu ei nakka. Kui korralikult kasi pesta, ei juhtu midagi :)
Ja minu teada enamus kasside ja koerte parasiite, s.h. ussid, inimestele ei nakka. Nakkab paeluss ja nakkab seen, aga need koige tavalisemad solkmed mitte.

Toksoplasmoos ka ise ohust kylge ei karga. Kassi kasti tuleks rasedal soovitavalt puhastada kinnastega ja pesta korralikult ka"si :)
Emma

PostitusPostitas aiahuviline » Esmaspäev Aug 15, 2005 11:38

Kui on kassisl(koeral) solkmed-lähevad need ka inimesele üle munade kaudu.Aastaid tagasi oli meil sõimes üks laps,kellel tulid välja solkmed ja pärast selgus,et neil kodus kassil ka oli avastatud.
aiahuviline

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Aug 15, 2005 12:23

jube värk:(
käbi

PostitusPostitas Emma » Esmaspäev Aug 15, 2005 22:33

Ei ole selles vaites kindel. Olen eluaeg aeg-ajalt loomadel usse nainud, aga ei ole kyll endale kylge hakanud.
Emma

Järgmine

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist