Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

kiletunneli kaared

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

kiletunneli kaared

PostitusPostitas kadakas » Neljapäev Veebr 16, 2006 19:29

Kas olete kasutanud siin leheküljel pakutavaid kiletunneli kaari?
http://www.hot.ee/taimetugi/
Millised on kogemused? Kas kaared on pealt plastikuga ja samuti 6mm terasest nagu taimetoed (st kas nii peenikesest traadist kaared liiga õrnakesed ei ole)?
Ons peale minu veel huvitatuid - min kogus 100 on minu jaoks üksi paljuvõitu, sooviks kolmandiku umbes.
kadakas

Re: kiletunneli kaared

PostitusPostitas sinisilm » Reede Veebr 17, 2006 10:17

Kui tõesti asised on ja tellimiseks läheb, oleks ka osanik.Ka nii kolmandiku ulatuses.
sinisilm

PostitusPostitas Kolevants » Reede Veebr 17, 2006 13:49

Võtaks ka heal meelel kolmandiku. Hädasti kuluks ära ka suuremad põõsatoed, nii tükki 15!!
Kolevants

PostitusPostitas Mammi » Reede Veebr 17, 2006 15:32

Vaatan, et 100 kaart juba jägatud, kui kellegi soov on väiksem, siis ka mina olen osanik.
Mammi

PostitusPostitas vana idu » Reede Veebr 17, 2006 17:39

Odavamalt ja eluagsed kaared saab PEM-survetorust, see on see musta värvi plastikveetoru. Santehnika poest ostad täpselt palju vaja ning kui jämedat vaja. Vajadusel hea külge kruvida või naelutada roovitist jne. Võib panna otsaga maa sisse, aga võib ka kasvõi puitvaiade otsa suruda. Maa harimiseks tõstad siis terve "luukere" kõrvale ja pärast tagasi. Metall läheb kile all ruttu roostetama, sest paari aasta jooksul saab värv ikkagi kahjustada ning siis jäävad ka kilele inetud roosteplekid.
vana idu

PostitusPostitas kadakas » Kolmapäev Mär 15, 2006 11:36

Tere taas,
Uurisin asja ja selgus, et neid kiletunneli kaari ja ka taimetugesid kesise nõudluse tõttu enam ei toodeta (mõne muu artikli osas võib olla veel laojääke).

To vana idu: kas see veetorude variant jääb umbes selline:
http://www.noble.org/Press_Release/Ag/MiniTunnels/

Kas sel PEM torul on mingi muu nimetus ka? Olen paaris ehituspoes vaadanud, aga neil on mingid painutatavad rullis valged torud (suht kalliks läheb) ja hallid latid, aga ma pole kindel, et need viimased painutades puruks ei murdu (parimal juhuks saaks neist teha mulla sisse juppe, mille otsa painduva toru ots toetuks). Kas ma peaks spetstorupoodi otsima? Kus Tallinnas võiks parim toruvalik olla?
Kui jäme toru oleks optimaalseim (noh, et painduks piisavalt, aga liiga nõrk ka ei jääks), kui tahta nii 1-1,2m laiust peenart?

torumajanduses väga blond kadakas
kadakas

PostitusPostitas spets » Kolmapäev Mär 15, 2006 16:11

Ei tea, kas seda toru nimetataksegi PEM toruks, aga minul on kasvuhoone kaared tehtud plastikust veetorust.Must toru, sinine triibuke on peal, no läbimõõt vast 4 cm.
spets

PostitusPostitas x » Kolmapäev Mär 15, 2006 17:33

Hall sirge on solgitoru. Siin mõeldud jah seda musta sinise triibuga veevärgitoru, mis suurtes rullides. Vastavalt kaare pikkusele saad valida peenemat või jämedamat.
x

PostitusPostitas nitida » Neljapäev Mär 16, 2006 09:04

Mina olen tellinud raudlattidest painutatud kaared Tartust Kane metallist. Pikkus 250 ja 280, haarde vahe umbes 1m. Mul läheb neid ikka kõvasti vaja: tavel on tunneli all roosid, kevadel kohendab ema need oma kurgi ja maasikatunneliteks, samuti tõstab nendega marjapõõsaste oksi. Ühesõnaga kasutuses aastaringselt. Need on nii tugevad, et annab alles roostetada. Ei mäleta enam hinda: 100tk vist üle 1600.-.aga alla 2000.-(alla 20.-tk) Suvelõpus tellin jälle sadakond. Tartu inimesed, kellel huvi võiks koonduda- üks tegemine. Sidet ehk hoida läbi aiaklubi.ee
nitida

PostitusPostitas sipelgas » Neljapäev Apr 13, 2006 10:44

PEM torust tehtud kasvuhoone fotot? Kuidas torudest kaared omavahel seotud ja millega (roovitis, postid?)?
sipelgas

Järgmine

Mine Aiandus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist