Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Kas trimmerniiduk või odavam muruniiduk ja trimmer?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Kas trimmerniiduk või odavam muruniiduk ja trimmer?

PostitusPostitas M.M » Neljapäev Mai 26, 2005 16:45

Kas kellelgi on kogemusi trimmerniidukiga, näiteks partneril on müügil üks 4 hj ( kas need hobujõud on piisavad, et suuremal kinnistul niita, muidu tavalistel trimmeritel on hobujõud nagunii väike) ja lõikelaius 51 cm ja peaks olema hea ka kõrgema rohu niitmiseks. Meil on üsna mitu suuremat kinnistut, momendil tegelikult rohi on üsna kõrge. Kas see trimmerniiduk oleks hea ja vastupidav ja niidaks enam vähem ühtlaselt, kas sellega pääseb ka näiteks põõsaste ümbert ja muudest raskesti ligipääsevates kohtades ligi. teine võimalus on osta 4 hj niiduk ja siis trimmer juurde, ja enne trimmeriga suur rohi maha tõmmata ja siis muruniidukiga tasandada. ei tahaks eriti üle 7000 krooni kulutada. olen väga tänulik igasuguste arvamuste ja nõuannetre eest !!! : )
M.M

Re: kas trimmerniiduk või odavam muruniiduk ja trimmer

PostitusPostitas Mann (see õige) » Neljapäev Mai 26, 2005 17:43

trimmer, millega saab niita nii jõhvi kui ka heinaketta või ka võsakettaga maksab ca 7000 krooni. meil on selline riistapuu ning ta on ennast igati õigustanud. tõsi, meil on muruniiduk ka, kuid kuna mingi osa maast on meil lilleniit, siis seda juba niidukiga ei niida. niidame seda heinakettaga, sest jõhv suvi läbi kasvanud heina ei võta. võsalõikuri funktsioon on ka ülimalt abiks, sest nagu teada, maal ju ikka lepa jm võsa kipub peale trügima.

niiet, kõik oleneb sellest, mida sa soovid. kui sul on eesmärgiks sile ühtlane muruvaip, siis ma trimmerit eriti ei soovi. kui rohkem vabakujulisem maastik või lilleniit, siis ongi ainumõeldav kasutada heinakettaga trimmerit või vikatit, sest ainult nii saad niita "lilled" maha ja selle tervelt kuivama ja seemneid levitama jätta.
Mann (see õige)

PostitusPostitas M.M » Neljapäev Mai 26, 2005 17:50

aitäh Mann ! : ) kuna need kinnistud, mida niitma peame, ei ole kasutusel, siis ei ole oluline ühtlane muru, vaid et ta kõrgeks ei kasvaks. oluline küll on , et oleks mugav kasutada.see trimmerniiduk tundub, et on üsna uus asi, aga kui ta oleks hea, siis selles oleks kaks ühes. trimmer muidugi oleks ka hea, aga niitma hakkaks mu ema ja ta ei ole kunagi trimmerit kasutanud , seda trimmerniidukit saab samamoodi lükata kui muruniidukit.praegu olen küll kahevahel ja homme peaksime ära ostma.
M.M

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Mai 26, 2005 19:28

ise olen megarahul partneri võsalõikajaga bx 422
seal nii trimmeripea, muruketas kui ka võsaketas
väga võimas on ka - 10 cm läbimõõduga võsa lõikab nagu nalja

aga kui sul ema niitma hakkab, siis tema sellega lihtsalt ei jaksa - ta on raske. selles suhtes ilmselt see trimmerniiduk parem, sest seda ei pea seljas tassima.
trumm

PostitusPostitas ** » Neljapäev Mai 26, 2005 21:02

Minu kogemus on ka see, et suure trimmeriga töötamine oli minu heaks liig. Üle poole tunni ei tahtnud, see töö eeldab jõudu. Aga trimmerniiduki kohta küsi poest kõige usaldusväärsema näoga müügimehelt, lase või välja lükata ja näidata, kuidas töötab - see on vist jah nii uus asi, et ega veel kellegil ei ole. Palve - kui saad infot, anna ka siin teada, mind küll huvitaks, kuna on ka probleem mitte kasutuses oleva maa niitmisega.
**

PostitusPostitas kiisu » Neljapäev Mai 26, 2005 21:54

Me ostsime omale stihl 130 trimmeri, vaiksem kui teised ja mingi 7 kg oli kaal vist. Ise pole veel proovinud, aga ma arvan, et saan hakkama.
kiisu

PostitusPostitas emamesilane » Neljapäev Mai 26, 2005 22:24

trimmeriga ikka pikemat aega korraga ei tööta, väsitab ära ja käsi pärast haige. Kui räägid et ema hakkab niitma siis muruniiduk ju oleks mugavam ja parem kasutada.Samas eks kõik oleneb nii kasutajast kui masinast. Ja kui krundid asuvad üksteisest kaugematel vahemaadel siis trantspordimõttes on trimmerit kergem autosse pista (nojah oleneb muidugi autost ka)
emamesilane

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Mai 26, 2005 23:26

ma niitsin 7 kg trimmeri/võsalõikajaga 4 tundi jutti ja mitu päeva oli selg pärast paigast. ja ma ei saa öelda, et ma vana, nõrk või treenimata oleks. ikka raske on see riistapuu.
trumm

PostitusPostitas M.M » Neljapäev Mai 26, 2005 23:35

käisingi poes vaatamas ja küsimas, müügimees arvas, et mulle sobiks see trimmerniiduk üsna hästi, sest on vaja tavalisest kõrgemat muru niita ja ka maa on ebatasane, ilumuru ei soovitanud ta sellega lõigata, sest ta ei niida nii ühetasaselt kui muruniiduk, eks ma peangi nüüd otsustama,eks ma näen alles siis, kas on see väga hea asi või mitte kui kasutama hakkame, loodan väga , et see on parim ost, sest ei tahaks nii tihti uusi masinaid osta, meil on nii õnnetult läinud, et on eelmisel aastal nii muruniiduk, kui üsna hea trimmer varastatud. aitäh vastajatele ja toredat suve kõigile : )
M.M

PostitusPostitas mirjam » Reede Mai 27, 2005 03:06

Raske on teisele nõu anda, eriti kui ei tea millist maad ja kui suurt niita on vaja. Meil on nii eairatta veoga muruniiduk (tavalisega ei jõudnud päevaga) majaümbruse muruplatsi niitmiseks (umbes 0,5 ha). Kuhu niidukiga ligi ei pääse, niidab mees trimmeriga,ma pole küll kõige nõrgrm naisterahvas, aga minule käis trimmer ülejõu. Kaugemal olev maa mis ka niitmist vajab (0,7 ha) on natuke ebatasane ja mutimulla hunnikutega, ääres ka võsaga kraav. Kaks aastat jamasin muruniitjaga, siis keeldusin. Mehele pakuti ka trimmerniidukit, proovisin ise ka, aga esimese mullahunnikuni - ma ei taha neid sõnu korrata, mis ma lendu lasin. Nüüd on selle maa niitmiseks murutraktor (enne niitsin muruniitjaga seda 3 päeva, mehele jäi kraaviperv, murutraktoriga 2,5 h koos kraavipervega), kasutatud küll, aga praeguseks 4 a. vastu pidanud. Natuke kalliks läks küll, aga ilus ümbrust vaadata ja ei pea õhtuti ürdivannis oma oma kangeks jäänud lihaseid tundide viisi leotama.
mirjam

Järgmine

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist