Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Sidrunv

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Sidrunväänik

PostitusPostitas takishi » Reede Mär 04, 2005 00:01

juhtus siis nii, et isa (meremees) tõi oma kunagise kodu kandist(venemaa, jaapani vastaskallas) kamaluga seemneid, mis pidavat olema sidrunvääniku omad. seemned lõhnasid tõesti sidruni järgi, kas keegi teab midagi selle taime kohta öelda?

ükskõik mida
takishi

Re: Sidrunväänik

PostitusPostitas Reet » Reede Mär 04, 2005 00:07

Siit leiab lugemist.

Reet

PostitusPostitas lotta » Reede Mär 04, 2005 02:00

mul kasvab teine väga edukalt. see 2002 a. karm kylm võttis kyll mõned taimed ära, aga muidu on teine ysna visa. kardab õitsemiseaegset öökylma kevadel, muidu ysna saagikas. noored taimed on suhteliselt "pika vinnaga", võtab aega, enne kui õige kasvuhoo kätte saavad.
lotta

PostitusPostitas mari » Reede Mär 04, 2005 06:00

Minul kasvab aeglaselt kuigi juba kaks suve kasvanud. Ilmselt on tal millestki puudu või midagi liiast.
mari

PostitusPostitas lotta » Reede Mär 04, 2005 13:39

kahe aastaga polegi midagi eriti loota.. vast nii 4-5-6 aastat ikka läheb aega, enne kui hoo sisse saab & kõrgemalt poolt puitub. 2002 väljaläinud taimede asemele istutet võsud kujutasid mul eelmisel aastal endast paari yksikut hõredat ca meetrikõrgust vitsakest ainult. aga kyll nad jõuavad kasvada :-)
lotta

PostitusPostitas roosike » Reede Mär 04, 2005 17:14

mina kinkisin selle taime ära, ei osanud temas miskit põnevat leida ja asendasin selle suurelehise tobiväädiga (aristolochia macrophylla) ning olen igati rahul.
roosike

PostitusPostitas Rudolf » Reede Mär 04, 2005 17:31

Sidrunväändiku marjadest saab väga hea joogi kui marju mõnda aega alkoholis hoida. Tegelikult on tõesti head hapud omapärase maitsega marjad. Tervislik on ka, üks tuntumaid biostimulaatoreid vms. iganes neid kutsutakse, mõjub toniseerivalt. Marjade ekstraktil põhinevad tabletidki müügil.
Rudolf

PostitusPostitas jalutaja » Neljapäev Mai 25, 2006 18:51

Kuhu ta siis istutada? Mõnest kohast loen, et külmakindel ja sobib puu otsa ronima, teisal väidetakse, et külm teeb liiga? Millisesse mulda olete istutanud, kui palju aastaga kasvab? Kas marjade saamiseks on vaja mitut taime?
Mis vahe on juurevõsusid ajaval ja mitteajaval taimel?
K
jalutaja

PostitusPostitas anete » Neljapäev Mai 25, 2006 18:59

Meie kliimas parem noorelt kergelt katta; mul kasvab poolvarjus, sõbrannal täispäikeses; tema suured taimed pole enam külmahellad, minu pisike on seda, seepärast katangi talveks, sest parem hoida kui ohata.
anete

PostitusPostitas Pihlakas » Neljapäev Mai 25, 2006 20:33

http://www.hot.ee/roogoja/sidrunvaandik.htm
Pihlakas

Järgmine

Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ja 3 külalist