KoduKauniks
Kodu- ja aiandusteemalised foorumid
ARTIKLID  VESTLUSRINGID  KUULUTUSED  SÜNDMUSED  ÜLEVAATED  KKK  LINGID  SOODUS  TOIMETUS
Sisustus  Ehitus  Elukeskkond  Aiandus  Toataimed  Talu/Mets  Koduabi  Köök  Pere  Lemmikloom  Tervis/Ilu  Käsitöö
laminaat parkett
Postitanud: laminaat parkett
Kuupäev: 31/05/2005 18:48

Tahtsin kĆ¼sida et milline on odav ja kvaliteetne parkett ja kui mul on 70 ruutmeetrit pƵranda pinda kui palju peaks rohkem parketti ostma, varu jaoks?

Re: laminaat parkett
Postitanud: ...
Kuupäev: 31/05/2005 20:55

Kui tahad head ja odavat parketti, pead ostma ühe toa täie ODAVAT ja teise toa täie HEAD parketti! Ei, ma ei tee nalja. Veel vähem lõõbin sinu küsimuse teemadel. Mine ehitusmaterjalide poodi ja vaata MIDA sa tegelikut tahad. Seal on eri värvi parketti igasuguse hinnaga. Osa neid kinnitatakse liimita , teistel liimitakse vuugid kokku. Mida paksem on spoon, seda parem. Erinevad on ka laua pikkused. Kui palju pead neid laudu võtma, pead ise arvutama. Toa pikkust ja laiust sa ju tead. Pea silmas seda, et llaudade jätkamist saab teha ainult tapiga. Lõigatud ots peab jääma vastu seina. Lauad paigaldatakse reeglina malekorras. Arvesta sellega. Mõned lauad võta ikka igaks juhuks tagavaraks ka.

Postitanud: hneemre
Kuupäev: 31/05/2005 22:15

No millest õieti jutt käib? Mulle tundub, et üks küsib laminaatparketi kohta, aga teine vastab laudparketi kohta. Või kumba õieti taheti?

Postitanud: Imps
Kuupäev: 01/06/2005 00:09

mis vahet kuidas keegi väljendab seda toodet,kas laud ,plaat või lehtsmiling smiley

Kadunud hing

Postitanud: meelis
Kuupäev: 01/06/2005 15:29

Sai kah kunagi laminaat põrandale pandud. Ostsin poest kallimat tüüpi laminaadi aga 2. sordi -- st. mõned tükid võisid olla pisut praagid. Ja olidki -- laminaadi kihi tekstuur polnud päris korralik, kuid seda vaid 30 m2 puhul paaril tükil. Need tükid sobitasin aga tulevase seinakapi alla. Muus osas polnud sellel midagi viga ja sain hea põranda odava hinnaga. Ise olin rahul! Enam aga laminaati ei kasuta -- eluruumi põrandal tunnistan vaid lauda!

Postitanud: hneemre
Kuupäev: 01/06/2005 20:28

to Imps

Asi selles,et laminaadil on puidumustriline kile peal aga laminaadil mõnemilline puiduspoon. Kui satud ehit.poodi siis silmitse kumbagi otsast, saad kohe aru.

Postitanud: trumm
Kuupäev: 01/06/2005 22:14

ja mida selle viimasega siis nüüd öelda taheti? smiling smiley)))

aga nii laminaat kui laudparkett on laudade e tükkidena müügil, seda mumeelest imps silmas pidas.

Postitanud: meelis
Kuupäev: 02/06/2005 09:26

Kui valida laminaadi ja spooniga nö. laudparketi vahel soovitaks pigem laminaati -- selle eluiga pikem. Õhukese spooniga parketti peale laki maha kulumist enam naljalt taastada ei saa.

Postitanud: katariina33
Kuupäev: 02/06/2005 11:23

täitsa nõus meelisega, kui ei jaksa korralikku (seega kallist) laudparketti osta, siis parem juba laminaat. aga odav ja hea ei käi siin käsikäes. odav laudparkett näeb esialgu kena välja küll aga täkked ja kriimud on häbematult kerged tulema.

Postitanud: lillesõber
Kuupäev: 02/06/2005 12:30

Arvesta, et laminaatpõrand on KÜLM! Kui sul on üldiselt jahe korter ja lapsed, mõtle enne kui sellise asja maha paned.

Kuupäev: 02/06/2005 14:57

palun, "laminaadifoobikudwinking smiley", seletage mulle, mida tähendab väljend laminaat on külm kontekstis lapsed ja üldiselt jahe korter ?

Kuupäev: 02/06/2005 15:39

ma ei ole küll laminaadifoobik, kuid vastan siiski winking smiley

see, et laminaat on külm, tähendab seda, et laminaat tundub samade tingimuste juures palja jalaga peale astudes märgatavalt külmem kui ntx laudpõrand (või laudparkett).

s.t. jalg tunneb, et on külm. ja kuna väikesed lapsed elavad/mängivad enamasti põrandal, on neil seal ka külmem.

füüsikaline põhjus on lihtne - laminaat on parem soojusjuht.

aga seda juttu ärge nüüd rääkima hakake, et näe, mul naabril on soojustamata laudpõrand ja see on palju külmem kui minu põrandaküttega laminaat winking smiley

Postitanud: multifex
Kuupäev: 02/06/2005 15:52

muideks laminaat jahutab ka ruumi. ja see ei ole nali vaid tõestatud fakt. mina olen laminaadifoobik. seda üsna mitmel põhjusel. see laminaadi vastupidavusjutt. kui keegi on rahul laminaadiga mis keerab mõna aastaga nurgad üles ja siis on ligidalt vaadates näha kuidas plaadil tegelt nurkadest laminaat mahakulunud on siis lasta siis paneb laminaati. keegi pole suutnud mulle näidata laminaati mis nii ei tee. aga see pole peamine laminaadi foobja. peamine on formaldehüüd+kära ja tegemist pole loodusliku materialiga aga see selleks.
kui nüüd spoonparketist rääkida siis ega ma just fänn ei ole aga ma tahaks näha küll idiooti kes suudab selle spooni esimese 10-20 korraga läbilihvida. see on nii sile pind, et kui võtta väga suur masin ja väga jäme paber(mis on juba iseeneset lollus) peaks ikka päevi vaevanägema. odavad spoonikad on jah kaetud mingi kehva lakiga. aga saab ju kõike poes kontrollida. magamistuppa tätsa pandav variant

Kuupäev: 02/06/2005 17:44

multifex

ma ka endale iial laminaati ei paneks.. aga foobik ma ikkagi pole smiling smiley

Kuupäev: 02/06/2005 18:42

tead, multiflex, oled järelikult vähe normaalseid põrandaid näinud. minul oli 5 aastat laminaatpõrandaga elamine. tootjat ei mäleta enam, aga maksis tolle aja kohta suht palju (6 a tagasi 230 kr/m2) ja siiani pole mingeid yleskaardunud kulunud nurki, näeb v kobe välja, olen ka sellistes teemades suht perfektsionist. maakler arvas sootuks, et ongi laudparkett. ja kuna ma paljajalu kodus käia ei armasta ja tahan, et asjad kestaksid ja oleks hooldusvabad võimalikult, siis panen tõenäoliselt laminaadi ka majja.

Postitanud: multifex
Kuupäev: 02/06/2005 20:10

vot jah tore aga hiljuti tuli mu juurde oma õde kes laminaati fännas ja ütles, et nüüd saab aru küll miks ma laminaati ei salli. kusjuures ma ei öelnud talle muud midagi kui tema kuuldes, et siia tuppa me laminaati ei pane. tema fännas ja pani endale koju.

Kuupäev: 02/06/2005 21:34

no ega korralik laud v laudparkett rohkem hooldust ei nõua kui laminaat. ja see, et laudpõrand on kõige kestvam, seda on vist ajalugu ise kinnitanud. 100-aastane korralikust plangust põrand pole mingi ime, ma tahaks näha, milline laminaat nii kaua kestab.
pealegi on laminaat jube mürarikas (mu ülemised naabrid panid, ma ei jõua ära kiruda).
aga kes ikka kilet tahab endale koju ja sellega rahul on, las siis panna. ega kõik ei peagi ju ühtmoodi mõtlema - tõtt-öelda oleks see päris kole smiling smiley)

smiling smiley

Postitanud: laminaat on tõesti jube
Kuupäev: 02/06/2005 22:59

Meil on ka kodus laminaat. Ostsime korteri ja seal oli maas sisuliselt uus laminaat. Tundus alp seda vahetama hakata. Aga nüüdseks (oleme elanud siin 3 aastat) on sellest tõesti kõrini. Peale jäävad kriimud (kaks last) ja puhastama peab seda mingi põrandapesu vahendiga, kuna palja veega pestes jäävad vee jäljed näha. Samas on väga vastik panna mingit keemiat (ükskõik kui süütut) maha, kui lapsed seal kogu aeg mängivad. Ka on laminaadis staatiline elekter ja see tõmbab tohutult tolmu ligi. Kahe väikese lapsega elamises peab põrandaid kindlasti üle päeva puhastama, sest muidu on ikka väga jube (nädalavahetusel isegi iga päev). Kui oleks kõike seda ette teadnud (lisaks, et plastmass terve toa põrandaks) oleks kindalsti võtnud vaevaks ja pannud tavalise laud põranda. Õieti õlitades ja hoolikalt pannes on ka pisut odavam põranda laud kordades parem kui see jube laminaat.

Postitanud: marru
Kuupäev: 03/06/2005 00:10

Mulle meeldib kodus paljajalu kõndida, seepärast tean, et jala all on see vahe ikka hull, poleks uskunudki. Meil on ta maas ühes väikeses eesruumis ja kui köögi laudpõranda pealt sinna astud, on täitsa ebameeldiv.
Ja et otsin praegu tütrele korterit, siis avastan kurvastusega, et nii paljudes lahedates vanades puumajades on laminaat maha pandud. Kahju,
aga selge ka, miks - odavam on ju. Ega üle oma varju ju ei hüppa, kui ikka laudpõrandat rahakott välja ei vea, mis siis teha.
Ise olen küll mõelnud, et elaksin esialgu või põrandata, aga laua ma paneks. Aga kui sussides-kingades kõnnitakse, siis pole vast vahet, välja näeb see teinekord ju päris kena.

Nimi: 
Sinu E-Post: 
Teema: 
Rämpspostituste filter:
Palume sisestada pildil nähtav kood allpoololevasse kasti, foorumi kaitseks rämpspostitusi sisestavate robotite eest. Täname!
CAPTCHA

This forum powered by Phorum.