KoduKauniks
Kodu- ja aiandusteemalised foorumid
ARTIKLID  VESTLUSRINGID  KUULUTUSED  SÜNDMUSED  ÜLEVAATED  KKK  LINGID  SOODUS  TOIMETUS
Sisustus  Ehitus  Elukeskkond  Aiandus  Toataimed  Talu/Mets  Koduabi  Köök  Pere  Lemmikloom  Tervis/Ilu  Käsitöö
tääkliilia
Postitanud: kris
Kuupäev: 28/07/2004 09:16

Muretsesin tääkliilia,sest ühes ajakirjas oli väga ilus. Mul praegu lehekesed.
Kas kellelgi on kogemusi, kuidas kasvab ja kuidas hooldada, mis tingimustes.

Re: tддkliilia
Postitanud: veronika
Kuupäev: 07/02/2005 19:30

mul vaja informaatsiooni või referaati teha tääkliilia kohta...ma ei leia andmeid,,,,,,kus elab ja missugune ta on...ja seda infi on mul homseks vaja

Re: tääkliilia
Postitanud: eneli
Kuupäev: 07/02/2005 20:16

http://www.floridata.com/ref/Y/yucc_alo.cfm
http://www.cnr.vt.edu/dendro/dendrology/Syllabus2/yfilamentosa.htm
Panin siia veel mõned lingid. Kasuta ise ka otsingumootoreid. Kui tahad, et teised Sinu eest otsivad on väga hea koht "miksike" seal on ootevalmis tosinkond last, kes saavad selle eest punkte ja vastavad paari minuti jooksul.

Postitanud: roos
Kuupäev: 08/02/2005 12:30

Yucca filamentosa (kiuline tääkliilia) kasvab edukalt ka meil. Tahab kõrgemat kasvukohta, et talvine liigniiskus liiga tegema ei hakkaks. Tegemist nn. stepitaimega, seega pole talle põhiprobleemiks mitte talvekülm, vaid pigem talvemärg. tema igihaljast lehestikku võiks veidi kaitsta kevadtalvise päikese eest. Kevadel võiks väetada ja kuival ajal ikka kastmist tahab ka, sel juhul on lehestik lopsakam ja õitsemine ilusam. Ja päikest suvel armastab ka vägasmiling smiley Alustuseks võiks aianduskeskusest muretseda suurema taime, siis näeb kiiremini õitsemist. Veel üks oluline tähelepanek- kui mingil põhjusel saab viga või hävineb taime maapealne osa, siis hakkab väga kiiresti uusi "pojakesi" ajama (minul sõkkus koer ühe taimekese lume all ära, kuid kevadel kogu ümbrus pisikesi uuesti täis).

Postitanud: kassitapp
Kuupäev: 21/06/2005 08:50

Tõstan korra smiling smiley

Postitanud: boomer
Kuupäev: 22/06/2005 12:41

Kas Eestist on ka võimalik hankida õueskasvavaid vorme?

Kuupäev: 28/06/2005 11:45

Vastan ise, nädalavahetusel õnnestus hankida Yucca filamentosa.
Maha sai ka istutatud. Vaatame, mis edasi saab.

Postitanud: lillesõber
Kuupäev: 29/06/2005 18:00

Kaldun arvama, et kindlam oleks tääkliilia talveks siseruumi tõsta. Parem karta kui kahetseda. Meil on ju igasuguste imeasjadega proovitud ja arvatud, et peab vastu! Peab mõne aasta vastu... ja siis ühel talvel on kööga! Kahju ju!

Postitanud: anna.perenna
Kuupäev: 30/06/2005 00:59

Tekkis teema vastu huvi, kuna ise katsetan praegu Y. gloriosa'ga (toas, sest viimane sobilik õuekliima tsoon on 7, ameeriklaste järgi).

Neile, kes inglise keeles loevad - tääkliilia tuntumatest liikidest üldiselt ja ühe taanlase koostatud yucca-"kliimalehekülg":

http://www.succulent-plant.com/yucca.html
http://www.bennyskaktus.dk/Y_hardy_UK.htm[/url]

Kuupäev: 30/06/2005 12:35

Kas just kahju, aga nimetagem seda looduslikuks valikuks. Ja kuidas sa ikka tedada saad, kui ise ei katseta? Eestlane ju naabrit ei usu, peab ikka ise s...ta sisse astuma, et aru saada. ;-)`Pujään nagu ta on...

Kuupäev: 17/04/2006 10:04

No nii, jõudsin ma siis lõpuks oma maakodusse. Kuna ma põhimõtteliselt oma taimi ei kata (looduslik valik, tugevam jääb ellu), siis pärast tänavust talve ei lootnud ma mitte midagi rõõmustavat end ees ootavat. Aga oh üllatust-lisaks täiesti korralikele roosidele, maasikatele ja muudele taimedele-toonis üle kiviktaimala minu sügisel istutatud Yucca Filamentosa, suurepärases vormis! Nii, et julgust katsetamisel!

Postitanud: elly
Kuupäev: 17/04/2006 10:45

Rõõmustan koos Sinuga. Ma ei julgenud oma taime maha istutada, talvitus keldris. Teavita palun mis piirkonnas Su maakodu asub. Kui külmemas osas, siis on rõõm seda suurem.

Kuupäev: 17/04/2006 11:17

Maakodu Virtsu lähedal, merest ca 10 km. Ja esimesed nädalad -30 kraadi olid ju lumeta.

Postitanud: aia...ilu
Kuupäev: 30/09/2007 20:23

Kuda te tääkliiliatel läheb(yucca filamentosa)? Elusad ja ilusad? Õitsesid ka?
Suvel muretsetu tahtis kangesti juua ja süüaspinning smiley sticking its tongue out ja ei julenud ka peenrasse istutada ja nüüd siis toalilleke.Peaks jahedama koha otsima?
Päikest!

Postitanud: elly
Kuupäev: 12/10/2007 12:04

Minu kiuline tääkliilia (yucca filamentosa) kasvas suvel ilusti, kasvatas endale kõrvale ka poja, kes kasvab nüüd iseseisvalt eraldi potis. Ei julgenud neid maha istutada ja seega talvituvad ka sel aastal keldris. Kogun julgust ja ehk siis järgmisel aastal istutan maha.

Postitanud: Pilveke
Kuupäev: 14/10/2007 23:35

mul endal ka y.gloriosa "variegata" istub potis talvitub keldris või talveaias.

Nimi: 
Sinu E-Post: 
Teema: 
Rämpspostituste filter:
Palume sisestada pildil nähtav kood allpoololevasse kasti, foorumi kaitseks rämpspostitusi sisestavate robotite eest. Täname!
CAPTCHA

This forum powered by Phorum.