KoduKauniks
Kodu- ja aiandusteemalised foorumid
ARTIKLID  VESTLUSRINGID  KUULUTUSED  SÜNDMUSED  ÜLEVAATED  KKK  LINGID  SOODUS  TOIMETUS
Sisustus  Ehitus  Elukeskkond  Aiandus  Toataimed  Talu/Mets  Koduabi  Köök  Pere  Lemmikloom  Tervis/Ilu  Käsitöö
Vanaemasilmus ja vanaemamotiiv - heegeldamine
Postitanud: kirsti
Kuupäev: 14/09/2005 14:24

Vaja 6. klassi tüdrukule õpetada, äkki aitate. Koolis selgeks ei saanud, õpikut pole. Küsin ka Delfi naistefoorumist, ehk saan ruttu vastuse. Tänud ette!

Re: Vanaemasilmus ja vanaemamotiiv - heegeldamine
Postitanud: zoocoll
Kuupäev: 14/09/2005 15:06

Mis toortõlkeimega siis seekord tegemist on? 80-te heegeldamisalane kooliharidus, Heegeldusmustrite Piibel ega ka muud minu käsutuses olevad allikad vanaemaheegelduse kohta midagi ei lausu.
*kobib Google'sse ringi tuhlama...

Postitanud: petrina
Kuupäev: 14/09/2005 15:41

Kas sa tead, millise õpikuga on tegu? Äkki saaksid raamatukogust laenata ja kodus sealt näpuga järge ajada?

Postitanud: Salme
Kuupäev: 14/09/2005 15:56

Pakun et tegemist ühekordse sambaga ja motiiviks see klassikaline ruudukujuline motiivike, mis koosneb smbagruppidest ja õhksilmustest

Postitanud: jutupaun
Kuupäev: 14/09/2005 16:43

ma salmega ühel nõul... Alusta 6 keti ringselt heegeldamisega. 2 real tee 3 1 kordset sammast 1 kett, ja nii 8 korda järjest. 2 rida heegelda iga keti kohale uus 3 sambaga punt. 4 nurgas aga heegelda keti kohale 3 sammast kett 3 sammast. Kiiruga tuli küll imelik õpetus aga äkki saad aru. kui mitte küsi uuesti

Kuupäev: 14/09/2005 17:22

Suured tänud abi eest. Oli koolis olnud mingi õpik, kus tüdruku pilt peal. Kirjeldas laps seda nii, et alguses olid mingid kolmnurgad ja siis iga kolmnurga kohal ka veel kolmnurgad - umbes nagu võrk või nii. Heegeldasin küll igasugu motiive talle ette, aga ükski pole päris see. Ilmselt lasen homme kooli raamatukogus raamatust koopia teha. Eks siis informeerin ka teid, mis see uhke nimega motiiv siis olismiling smiley

Kuupäev: 14/09/2005 17:26

vaata googlist granny square http://www.jpfun.com/patterns/01granny/grannysquare.shtml peaks see olema kui on otse tõlge... Aga see käsitööõpetaja küll eriti usaldusväärne pole kui sellist asja nii tõlgib

Kuupäev: 14/09/2005 18:39

Tänud, jutupaunik - just see ta ongi!

Postitanud: Elsa
Kuupäev: 14/09/2005 20:41

Noh, vanaemamotiiv siis ehk veel.. aga et miski vanaemaSILMUS ka veel tongue sticking out smiley No tõesti tunneks huvi, mis haridus sel õpetajal on winking smiley Ja et kasutatav kirjandus ka nii salapärane on, et lapsed kaanepildi järgi ainult mäletavad...

Kuupäev: 15/09/2005 10:45

OEH.... on alles õpetaja, kes sellist asja sõna sõnalt tõlgib smiling smiley... Vanaema motiiv võib see ju äärmisel juhul olla aga silmus... smiling smiley ühekordsed sambad ja kett ju. Vaesed lapsed. Nii see käsitöö meil untsu keerataksegi :S

Kuupäev: 15/09/2005 10:55

Aga samas - mida ta vanaemasilmuseks üldse nimetas? Kas sammast või äkki hoopis sammaste blokki, mis mustris rida-realt korduma hakkaad ja kogu rütmi loovad?
Kui minu laps koolist tuleks ja tahaks et ma talla vanaemailmust õpetaks, oleks ma küll üsna abitu winking smiley

Kuupäev: 15/09/2005 22:06

Vanaemamotiivi saime nüüd selgeks, aga see silmus jäigi arusaamatuks - arvan ise, et see on just see nurga koht, kus tuleb kaks plokki sambaid teha, et tekiks nurk. Selles olen küll jutupaunaga sama meelt, et käsitöötuhin keeratakse lastes täiega untsu. Lisaks arusaamatule õppemetoodikale tehakse meil ikka veel pajalappe, selle asemel, et kasvõi mõnd poppi vööd, pontshot või seelikut õpetada tegema - ei tohiks ju olla raske õpetada lihtsamaid motiive heegeldama ja neid siis kokku õmmelda lasta.
Suured tänud teile abi eest!

Kuupäev: 16/09/2005 09:05

kusjuures selle NN vanaema motiiviga saab päris vahva pontso teha. Tuleb tehea nii pikk kett et üle pea mahuks. ja siis see 4 jagada et sinna nurgad teha ja muudkui heegeldama.. jõudu lapsele

Postitanud: helena
Kuupäev: 20/09/2005 13:55

tere
nn vanaemamotiivi õpetuse koos tööjuhistega leiate raamatust Anu Pink "Heegeldamine". Õppematerjali täiendusena kasutame seda koolis.
Lihtne õpetus aga oleks järgmine:
heegeldatakse ruutu;
sambaid kasvatatakse ruudu igas neljas nurgas järgmiselt- 3 ühekordsetsammast+ 3 õhksilmus+3 ühekordsetsammast.Moodustub nurk.
Sama motiivi õpetus on toodud koos tööjuhisega raamatus heegelpiibel.

Kuupäev: 20/09/2005 15:42

aga kas seda tõesti tõlgitakse sõna sõnalt inglise keelest ja ongi vanaema motiiv ja vanaema silmus. Mina küll näinud pole seda

Postitanud: Katake
Kuupäev: 06/10/2005 09:22

Sinisuka kirjastuselt ilmus raamat "200 heegeldatud ruutu tekkideks, mööblikatteks ja vaipadeks" Seal on ka sees vanaemamuster (minagi polnud varem nagu sellist nimetust kuulnud). seal on isegi mitmeid teisi variante, nagu näiteks vanaemanurk ja nipiga vanaemamuster, vanaematriip jne. smiling smiley Aga raamat on vahva, tasub uurida!!

Kuupäev: 06/10/2005 10:27

See raamat tuleks küll soetada winking smiley Siis võib portsu täisjoonistatud pabereid ehk ära visata... loodetavasti nii mõnigi olemasolev on seal sees winking smiley

Postitanud: Cairbre
Kuupäev: 06/10/2005 10:54

Aga kas sellele vanaemamotiivile on siis parem eestikeelne nimi olemas? Kui ei ole siis pole sellel nimetusel häda midagi. Aga minu vanaemad küll kunagi midagi ei heegeldanud :p

Kuupäev: 06/10/2005 11:17

Minu arvates on see nimetus ka eesti keeles igati sobilik smiling smiley Ja kui üldse mingit erinimetust on kasutatud, siis midagi muud mina küll kohanud pole...

Postitanud: drex
Kuupäev: 06/10/2005 16:03

Nagu Katake kirjutas, läksin ka poest seda raamatut otsima ("200 heegeldatud ruutu tekkideks, mööblikatteks ja vaipadeks" ) ja muidugi ei saanud ma poest ilma selle raamatuta lahkuda.
mitte, et ma poleks seda motiivi enne osanud, aga seal niipaju huvitavat...!

Postitanud: suss
Kuupäev: 11/10/2005 11:04

Postitanud: Miina
Kuupäev: 11/10/2005 13:39

Mis see raamat ära maksab ja palju lehekülgi on?

Kuupäev: 11/10/2005 13:47

"200 heegeldatud ruutu tekkideks, mööblikatteiks ja vaipadeks" maksis Maksimarketis 169.-. Lehekülgi on 128.
vt http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?24597

Postitanud: kastekann
Kuupäev: 21/09/2006 20:38

nüüd on minu tütar nö vanaema motiiviga hädas! motiivide heegeldamisega saime isegi hakkama, aga kas on nende ühendamine ka kuidagi eriliselt käib? heegelnõelaga? sukanõelaga?

armastus kodu ja aia vastu
http://www.koduaed.ee/[/url]

Nimi: 
Sinu E-Post: 
Teema: 
Rämpspostituste filter:
Palume sisestada pildil nähtav kood allpoololevasse kasti, foorumi kaitseks rämpspostitusi sisestavate robotite eest. Täname!
CAPTCHA

This forum powered by Phorum.