KoduKauniks
Kodu- ja aiandusteemalised foorumid
ARTIKLID  VESTLUSRINGID  KUULUTUSED  SÜNDMUSED  ÜLEVAATED  KKK  LINGID  SOODUS  TOIMETUS
Sisustus  Ehitus  Elukeskkond  Aiandus  Toataimed  Talu/Mets  Koduabi  Köök  Pere  Lemmikloom  Tervis/Ilu  Käsitöö
ussid
Postitanud: mousy
Kuupäev: 10/08/2005 15:26

Kui kassil on ussid, kas need võivad ohustada ka inimest? Kas ussid on rasedale ohtlikud?

Re: ussid
Postitanud: annekas
Kuupäev: 13/08/2005 22:44

Ole lahe ja anna oma kiisule ussirohtu. Tervis parem nii Sinul kui ka kiisul! Minu teada ohustavad igasugused ussid ka inimesi, sama rasedatega. Viimased peaksid nõu pidama küll oma arstiga, sest kõike keemiat ei pea platsenta kinni ja tulevane beebi võib saada kahjustada!!!!!

Re: ussid
Postitanud: kutsu
Kuupäev: 13/08/2005 23:15

Ma olen kuulnud, et üldiselt lemmikloomade ussid inimesi ei ohusta. Ussimuna võib küll inimorganismi sattuda ja vist isegi suureks kasvada, aga paljunema ta ei hakka. Meelerahu huvides võiks ussirohu tableti ju endale ka sisse võtta...

Re: ussid
Postitanud: lihtsalt
Kuupäev: 14/08/2005 07:38

Rasedal ei soovita küll ilma arsti konsultatsioonita mingit rohtu võtta.

Re: ussid
Postitanud: käbi
Kuupäev: 14/08/2005 11:55

enamus usse mis kassidel ja koertel on, on inimesele nakkavad, eriti laiussi vormid ( rahvakeeles siis paeluss), samas toksakoroos võib inimesel lausa närvihäireid esile kutsuda, nii et kui sul on kahtlus käi ka ise arstil ära ja las arst määrab ravi.omapäi ära hakka küll tablette sööma, paelussi vastased tabletid on vägagi mürgised ja erinevate usside puhul on ka ravi erinev.

Re: ussid
Postitanud: Emma
Kuupäev: 15/08/2005 00:10

Ega ussid ohu kaudu ei nakka. Kui korralikult kasi pesta, ei juhtu midagi smiling smiley
Ja minu teada enamus kasside ja koerte parasiite, s.h. ussid, inimestele ei nakka. Nakkab paeluss ja nakkab seen, aga need koige tavalisemad solkmed mitte.

Toksoplasmoos ka ise ohust kylge ei karga. Kassi kasti tuleks rasedal soovitavalt puhastada kinnastega ja pesta korralikult ka"si smiling smiley

Re: ussid
Postitanud: aiahuviline
Kuupäev: 15/08/2005 11:38

Kui on kassisl(koeral) solkmed-lähevad need ka inimesele üle munade kaudu.Aastaid tagasi oli meil sõimes üks laps,kellel tulid välja solkmed ja pärast selgus,et neil kodus kassil ka oli avastatud.

Re: ussid
Postitanud: käbi
Kuupäev: 15/08/2005 12:23

jube värksad smiley

Re: ussid
Postitanud: Emma
Kuupäev: 15/08/2005 22:33

Ei ole selles vaites kindel. Olen eluaeg aeg-ajalt loomadel usse nainud, aga ei ole kyll endale kylge hakanud.

Re: ussid
Postitanud: aiahuviline
Kuupäev: 16/08/2005 10:38

emmale-ega ise ka ei julge 100% väita,aga kui 1,8 aastasel lapsel tuleb lastesõimes potti suur solge(mida meedikutädid tuvastasid isasussiks,sest emased on 2x pikemad ja suuremad),ning lapse kodus oli 2 kassi,kes kesklinna prügikaste pidi ringi lasid,siis muud järeldust polegi-pealegi tulid ühel kassil ka solkmed välja...Ja kust siis inimene need solkmed saab?Igaljuhul minule oli see üks jube kogemus...
Re: ussid
Postitanud: Emma
Kuupäev: 16/08/2005 23:57

Minu teada voib inimene solkmeid saada vaga erinevatest kohtadest. Avalikust tualettruumist, uksekaepideme kyljest, mida on kasutanud pesemata katega inimene, ... Piisab sellest, et kasi korralikult ei pese.
Aga uurin igaks juhuks bioloogiaraamatuid, et oma teadmisi varskendada smiling smiley

Re: ussid
Postitanud: aiahuviline
Kuupäev: 17/08/2005 10:58

Emma-anna siis siin ka teada.

Re: ussid
Postitanud: Musisuu
Kuupäev: 01/11/2009 10:50

KOeralt (kassilt) saab vägagi nn. linaluu usse, kui ei hoita majas korralikku hügieeni.
Mul on neid olnud mitu korda ja ainus ravi mis aitab on korralik käte ja suu pesemine ning looma asjade pesemine.
Seda olukorda kus kogu majapidamine oleks alati kõigist ohtlikest bakteritest vaba, kunagi ei tekigi.
Tähtis on see, et koera v kassi asjad peavad olemas puhtad, ja koeral ei tohi lasta otseselt suud lakkuda, musi võib talle küll teha aga siis pärast enne söömist tuleb oma suu ja käed ära pesta.
Kindlasti tuleb koerale anda korralikult ussirohtu.
Ning kui häda on juhtunud, küll siis aru saate: tagumikus hakkab sügelema (ussid käivad õhtuti-ööseti seal munemas) ja ainus otsene ravi on siis juba Vermox tabletid.
Aga jah, mul kodus toakoerad ja musisid kallisid saavad terve päev, aga enam pole usse olnud, sest ainus mis aitab on väga väga korralik hügieen ja toitu ei tohi kunagi mustade kätega puudutada ja koeral ei tohi lasta omale keelt suhu toppida.

Re: ussid
Postitanud: juta230
Kuupäev: 01/11/2009 20:21

Meil ka kassil ussiteema aktuaalne. Solkmed. Tegin kohe tõrje ka ära ja koerale andsin ka igaks juhuks profülaktika mõttes tableti sisse.
Inimestele on heaks solkmetõrjevahendiks astelpaju marjad. Võibolla aitab õli ka. Marju tuleb süüa muidugi mõnuga, siis on kindel, et toimib. Rasedatele ei tohiks astelpaju marjade rohke söömine midagi halba teha, sõin neid ise ka rasedana hästi palju korraga ära. Oi kui head olidgrinning smiley

Re: ussid
Postitanud: käbi
Kuupäev: 01/11/2009 20:34

kõige normaalsem oleks siiski kord kvartalis loomadele ussirohtu anda.vähe sellest, et see inimestele ohtu kujutab on sellised parasiidid ka loomale ohtlikud.sealt võivad edasi areneda igasugu verehaigused ja muu stuff.päris tõsiselt, see neli korda aastas ikka meeles seisab, et anda.kohati tõesti tekib tundmus, et miks inimesed endale loomi võtavad, elementaarseid asju ei teata.

Re: ussid
Postitanud: käbi
Kuupäev: 01/11/2009 20:45

sulaselgelt on jälk, kui loomad lapsi lakuvad, vaadake ükskord hoolega, millega teie koerad õues tegelevad.jeever küll, kuidas saab selliseid lapsevanemaid üldse olla, koer lakub ka oma perset, kas see oli piisav väljendus?

Re: ussid
Postitanud: ellin
Kuupäev: 01/11/2009 21:49

Kui loomal olid ussid, siis soovitan 10-14 päeva peale ussirohu andmist ka teist korda ussirohtu anda.Nimi: 
Sinu E-Post: 
Teema: 
Rämpspostituste filter:
Palume sisestada pildil nähtav kood allpoololevasse kasti, foorumi kaitseks rämpspostitusi sisestavate robotite eest. Täname!
CAPTCHA


This forum powered by Phorum.