KoduKauniks
Kodu- ja aiandusteemalised foorumid
ARTIKLID  VESTLUSRINGID  KUULUTUSED  SÜNDMUSED  ÜLEVAATED  KKK  LINGID  SOODUS  TOIMETUS
Sisustus  Ehitus  Elukeskkond  Aiandus  Toataimed  Talu/Mets  Koduabi  Köök  Pere  Lemmikloom  Tervis/Ilu  Käsitöö
Sidrunväänik
Postitanud: takishi
Kuupäev: 03/03/2005 23:01

juhtus siis nii, et isa (meremees) tõi oma kunagise kodu kandist(venemaa, jaapani vastaskallas) kamaluga seemneid, mis pidavat olema sidrunvääniku omad. seemned lõhnasid tõesti sidruni järgi, kas keegi teab midagi selle taime kohta öelda?

ükskõik mida

Re: Sidrunväänik
Postitanud: Reet
Kuupäev: 03/03/2005 23:07

Postitanud: lotta
Kuupäev: 04/03/2005 01:00

mul kasvab teine väga edukalt. see 2002 a. karm kylm võttis kyll mõned taimed ära, aga muidu on teine ysna visa. kardab õitsemiseaegset öökylma kevadel, muidu ysna saagikas. noored taimed on suhteliselt "pika vinnaga", võtab aega, enne kui õige kasvuhoo kätte saavad.

Postitanud: mari
Kuupäev: 04/03/2005 05:00

Minul kasvab aeglaselt kuigi juba kaks suve kasvanud. Ilmselt on tal millestki puudu või midagi liiast.

Kuupäev: 04/03/2005 12:39

kahe aastaga polegi midagi eriti loota.. vast nii 4-5-6 aastat ikka läheb aega, enne kui hoo sisse saab & kõrgemalt poolt puitub. 2002 väljaläinud taimede asemele istutet võsud kujutasid mul eelmisel aastal endast paari yksikut hõredat ca meetrikõrgust vitsakest ainult. aga kyll nad jõuavad kasvada :-)

Postitanud: roosike
Kuupäev: 04/03/2005 16:14

mina kinkisin selle taime ära, ei osanud temas miskit põnevat leida ja asendasin selle suurelehise tobiväädiga (aristolochia macrophylla) ning olen igati rahul.

Postitanud: Rudolf
Kuupäev: 04/03/2005 16:31

Sidrunväändiku marjadest saab väga hea joogi kui marju mõnda aega alkoholis hoida. Tegelikult on tõesti head hapud omapärase maitsega marjad. Tervislik on ka, üks tuntumaid biostimulaatoreid vms. iganes neid kutsutakse, mõjub toniseerivalt. Marjade ekstraktil põhinevad tabletidki müügil.

Postitanud: jalutaja
Kuupäev: 25/05/2006 18:51

Kuhu ta siis istutada? Mõnest kohast loen, et külmakindel ja sobib puu otsa ronima, teisal väidetakse, et külm teeb liiga? Millisesse mulda olete istutanud, kui palju aastaga kasvab? Kas marjade saamiseks on vaja mitut taime?
Mis vahe on juurevõsusid ajaval ja mitteajaval taimel?

Küsida lolle küsimusi on lihtsam kui parandada lolle vigu.

Postitanud: anete
Kuupäev: 25/05/2006 18:59

Meie kliimas parem noorelt kergelt katta; mul kasvab poolvarjus, sõbrannal täispäikeses; tema suured taimed pole enam külmahellad, minu pisike on seda, seepärast katangi talveks, sest parem hoida kui ohata.

Postitanud: Pihlakas
Kuupäev: 25/05/2006 20:33

Postitanud: keks
Kuupäev: 27/05/2006 14:23

Sidruniväändik e.shizandra on väga tugev antioksüdant-igasugu põletike ja palaviku vastu.Samuti neutraliseerib vabu radikaale-neid pahasid poisse meie organismis,mis igasugu jamasid tekitavad.Eriti hea kopsude ja hingamisteede hädade raviks. Nii,et kellel ta olemas on ja saaki annab-olete õnnega koos!

Re: Sidrunväändik
Kuupäev: 27/05/2006 23:29

meil on võsusid ajav vorm (eriti palju/kaugele ta neid ei aja, seega ei maksa vist seda peljata), vahet mitteajavaga külmakindluse vms osas kahjuks ei tea. edukalt on kasvanud ning marju kandnud nii täispäikeses 'rohelise aiana' tugeval sõrestikul kui ka maja põhjapoolse seina ääres, päikeses muidugi marju rohkem. katnud ei ole. ühe kehva leeteliivase koha peal tekkis 2002. a. külmaga 'aia' sisse auk, muidu aga minu meelest väga leplik ja tubli taim. noorena tõesti on aeglase edenemisega (külmub puitunud osani tagasi), aga kui kord hoo sisse saab, on aastakümneid ilus roheline ning sügisel eriti efektne kreemikate lehtede & punaste marjadega sein. lisaks neile paljukiidetud "viie maitse" marjadele (mis naturaalsel kujul paljudele eriti ei maitsegi) on kogu taim söödav/kasulik.

Postitanud: jalutaja
Kuupäev: 28/05/2006 09:24

Sidrunväändiku kasulikkusest olin ammu kuulnud, taime sain hiljuti ja seepärast hakkasin alles nüüd kasvukoha kohta infot otsima. Taim on praeguseni istutuskotiga mullas õiget kohta ootamas. Paistab, et lisaks pean arvestama kõrge kasvuga, paras pähkel...

Kuupäev: 28/05/2006 21:00

kui mu esivanemad aastakümneid tagasi esimesed taimed Luualt tõid, soovitati seal kasvatada neid mitte-väga-kõrgel sõrestikul (meil ca 2m), et hakkaks kasvades see ülemine ots veidi allapoole rippuma, pidi tolmlemisele soodne olema. mujal ma pole sellist soovitust kohanud, pigem soovitatakse ka kõrgete puude najale ronima panna ning ka roogoja piltidel on näha, et marjakobaraid on kõrgusteski punamas.

Nimi: 
Sinu E-Post: 
Teema: 
Rämpspostituste filter:
Palume sisestada pildil nähtav kood allpoololevasse kasti, foorumi kaitseks rämpspostitusi sisestavate robotite eest. Täname!
CAPTCHA

This forum powered by Phorum.