KoduKauniks
Kodu- ja aiandusteemalised foorumid
ARTIKLID  VESTLUSRINGID  KUULUTUSED  SÜNDMUSED  ÜLEVAATED  KKK  LINGID  SOODUS  TOIMETUS
Sisustus  Ehitus  Elukeskkond  Aiandus  Toataimed  Talu/Mets  Koduabi  Köök  Pere  Lemmikloom  Tervis/Ilu  Käsitöö
ahju krohvimine?
Postitanud: keerub
Kuupäev: 26/09/2005 14:53

Meie uues korteris on ahi värvitud kuumuskindla värviga...püüdsime seda eemaldada, aga see eeldab metsikut tööd.
Mõtlesime siis, et krohviks ahju õrnalt üle...hästi õhukese kihi paneks peale.
Nüüd siis küsimus, mis krohviga seda tegema peaks ja kas krohv nakkub sellisele siledale värvitud pinnale(pole mattpind vaid on läikiv)?
Ja kui ei nakku, siis millega saada maha kuumuskindlat värvi ahjult?

Re: ahju krohvimine?
Postitanud: trumm
Kuupäev: 26/09/2005 15:02

mis materjalist ahi sul üldse on?

Postitanud: kastanka
Kuupäev: 27/09/2005 09:27

oot oot... mina teadsin, et mitu korda värvimine ei pidavat soojuse seisukohalt väga hea olema. Kas ikka tohib ahju krohvida? Pole veel kuulnud ega näinud et nii tehakse.. Uuri ikka ennem asja kui tegutsema hakkad, hiljem jama vähem
Jõudu smiling smiley

Postitanud: D.
Kuupäev: 27/09/2005 11:20

Krohvitakse ikka küll! Ja kui Keerub soovib võin värvimise ja krohvimise kohta materjali saata, aga ainult faksiga, endal ühe raamatu paljundus paar lehte krohvimise ja värvimise kohta.

Postitanud: Keerub
Kuupäev: 28/09/2005 09:53

Ma oleks väga tänulik, kui saadaksid sellise materjali.
Faksi nr. oleks 6052084...ja nimeks peale palun kirjutage Merli.

Muidu meil ahi punastest tellistest, aga päris selliseid telliseid nagu ei taha paistma kah jätta. selle värvikihi alt, mis seal praegu peal, tuleb sooja küll väga hästi. Aga kui nüüd veel krohvida, siis ma ei oska öelda.

Kuupäev: 28/09/2005 15:33

Faks läks teele. Igaks juhuks lisan juurde, et tegu on väga vana väljaandega ja mõni asi aegunud, nt asbest on tänaseks keelatud materjal.

Postitanud: keerub
Kuupäev: 29/09/2005 09:05

Sain täna hommikul kätte faksi. Suur suur aitäh Teile!
Sain kinnitust, et ahju krohvida on normaalne!

Postitanud: vee
Kuupäev: 29/09/2005 13:40

Jätkaks ahju krohvimise-värvimise teemal. Minul on musta plekk-kestaga ahi. Nii tahaks, et see oleks pisut soojema tooniga- näiteks telliskivipunane smiling smiley. Mis värvidega on võimalik üldse plekkahju värvida? Või on võimalik sellist ahju mingi muu materjaliga katta, et hea välja näeb. Äkki oskab keegi vastata?

Postitanud: tsoi
Kuupäev: 05/10/2005 07:56

ehitusmatrjalide poodides ekstra värvid ahjude värvimiseks, küsi.

Postitanud: Maret
Kuupäev: 05/10/2005 22:03

Rääkige teitsele ka, miks seal materjalis ahju krohvimist heaks variandiks nimetatakse? Muidu olen kuulnud ikka vastupidist?

Kuupäev: 07/10/2005 16:04

Ei ei ei mitte heaks varjandiks! Jutt oli kas saab ja tohib! Krohv takistab ju sooja eraldumist ruumi. Ma küll ei ole süvenenud , et kui palju. Olin just sirvinud seda raamatut ja endale krohvimise peatükist koopia teinud, siis olin nõus seda edasi saatma.

Postitanud: vx
Kuupäev: 14/10/2005 16:46

mul on ka üks nipp vana pottahju uuendamiseks. Värv tuli ju alati ükskord ahjult lahti ja siis oli väga kole. Tegime siis nõnda: Vana värv kuumapuhuriga maha, siis kleepisime kuumakindla kahhelkiviliimiga kuumakindla klaasriide peale, neid on erineva mustriga. Selle värvisime üle ja seisab juba kümme aastat kena, ainuke hooldus on aeg-ajalt tolmu imeda ja niiske lapiga puhastada. Ahi annab hästi sooja ja köetakse talvel iga päev.

Postitanud: Riinukas
Kuupäev: 12/11/2005 16:48

aga kas seda musta plekkahju kuidas, seda värvida, seda värvi vist ei saa ju maha kasvõi nuta... aga kas see teise alt kumama ei hakka, mida see üldse vene ajal kasutati ahju värvimiseks....

Nimi: 
Sinu E-Post: 
Teema: 
Rämpspostituste filter:
Palume sisestada pildil nähtav kood allpoololevasse kasti, foorumi kaitseks rämpspostitusi sisestavate robotite eest. Täname!
CAPTCHA

This forum powered by Phorum.